Ankara'da Gidebileceğiniz 11 Uzak Doğu Restoranı

Ankara Uzak Doğu Restoranları 

Uzak Doğu restoranları her geçen gün daha da popülerleşiyor ve Ankara'daki Uzak Doğu restoranları da gitgide çoğalıyor. Ankara'da farklı dünya mutfaklarını denemek isteyenler, Ankaralı Uzak Doğu severler listemizden Ankara'daki Uzak Doğu mekanlarına ulaşabilirler. 

Ankara'da sushi nerede yenir? veya Ankara'da Noodle nerede yenir? sorularınıza aşağıdaki listeden cevap bulabilirsiniz. 


Ankara'daki Uzak Doğu restoranlarının çoğunu Uzak Doğu mutfağı severler veya ilk defa denemek isteyenler için bu yazıda derledik. 


1- Quick China


ankara uzak doğu restoran


Uzak doğu mutfağını ilk defa deneyeceklere ikramlık sushisi nedeniyle önerdiğimiz Quick China’da ikram olarak gelen sushilerden yedikten sonra sushi sipariş verip vermeyeceğinize karar verebilirsiniz. Sushi ikramına ek Moğol tavuğu ve ayrıca yemeğin ardından gelen yeşil çayı ile dilek kurabiyesi ikramı da vermekteler. Geniş ikramlarına rağmen diğer Uzak Doğu restoranları ile aynı fiyatlara sahip. İlk defa gideceklere önerimiz ise karidesli Noodle.


Şube: Tepe Prime, Çayyolu, Gop, Bilkent, Arcadium, Kuzu Effect, Armada

Çalışma Saatleri: 11.00 - 00.00
2- China Bloom

ankara japon restoranı

Diğer Uzak Doğu restoranlarından farklı olarak sadece tek bir ülkenin yemeklerini değil 3 Uzak Doğu ülkesinin de (Tai, Çin, Japon) menüsünü burada bulabilmeniz mümkün. Yemek öncesi baharatlı salata ve alkolsüz kokteyl yemekten sonra ise dilek kurabiyesi ve yasemin çayı ikramı vermekteler. Ayrıca saat 10.00 – 18.00 arasında giderseniz indirimli bento menülerden alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 11.30 - 23.00

Telefon Sipariş: 0 312 236 50 60 chinabloom ankara telefonChina Bloom Çankaya Ankara Adres ve İletişim: China Bloom Çankaya Ankara Yol Tarifi Al
chinabloom ankara adres
3- Sushi Co

ankara sushi


Özellikle sushi severlerin mutlaka uğradığı SushiCo Ankara’da sushi deyince akla gelen ilk yerlerden biri. Tüm büyük şehirlerde aynı üne sahip Sushi Co’nun Ankara’da da birçok şubesi bulunmakta.


Şube: Wiatower (Söğütözü), Çayyolu, Panora 

Çalışma Saatleri: 11.30 - 23.00
4- Korelee

ankara kore restoranı


Kore mutfağını deneyimleyebileceğiniz Korelee’ye bir kere gittiğinizde bir daha gitmek isteyeceğinize eminiz. Günün belli saatlerinde ve hafta sonları önünde çok sıra olduğundan mekana girebilmek için 30-40 dk sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 11.30 - 21.00

Telefon Sipariş: 0 312 418 06 88 korelee telefonKorelee Bestekar Ankara Adres ve İletişim: Korelee Bestekar Ankara Yol Tarifi Al
korelee adres5- Asian House

ankara asya restoranı


Kızılay’da bulunan bu restoran fiyatlarının uygunluğuyla sizi şaşırtabilir. Diğer Uzak Doğu restoranlarına kıyasla çok daha uygun fiyatları olan Asian House’da sushi yemenizi maalesef önermiyoruz. Ancak noodle, mantı ve tavuk gibi yemeklerini deneyebilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 12.00 - 22.00 

Telefon Sipariş: 0 312 804 23 23  asian house telefonAsian House Kızılay Ankara Adres ve İletişim Asian House Kızılay Ankara Yol Tarifi Al
asian house adres


6- Guangzhou Wuyang


ankara çin restoranı


Tatlı bir aile işletmesi olan bu Çin restoranının porsiyonlarının büyüklüğüne şaşırabilirsiniz. Bir porsiyonu iki kişinin yiyebileceğini göz önünde bulundurarak siparişlerinizi verebilirsiniz. Maalesef bu restoranın da sushileri pek tavsiye edilmese de diğer yemekleri rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 12.00 - 22.00 

Telefon Sipariş: 0 312 468 15 20 Guangzhou Wuyang telefonGuangzhou Wuyang Bestekar Ankara Adres ve İletişim 

Kavaklıdere, Bestekar Cd No:88 D:B, 06680 Çankaya/AnkaraGuangzhou Wuyang Bestekar Ankara Yol Tarifi Al
Guangzhou Wuyang adres7- Çin Seddi


ankara asya mutfağı


Ankara’daki en eski Çin restoranlarından biri olan Çin Seddi’nin porsiyonlarından ve lezzetinden memnun kalacağınıza eminiz. Yemek sonrası ballı ceviz ve bitki çayı ikramı getirmekteler.


Şube: Ayrancı (Hoşdere cad), Mahal Avm (Eskişehir Yolu) 

Çalışma Saatleri: 11.30 - 21.30 (Hoşdere şubesi kapanış saati 22.45) 8- City Wok

ankara asya yemekleri


Sushi konusunda oldukça meşhur olan City Wok’a sushi sevmeyenler bile şans vermeli. Burada sushi denedikten sonra sevmeye başlamanız çok olası. Çin, Japon ve Hint mutfağını bulabileceğiniz bu Uzak Doğu restoranı oldukça şirin bir ambiyansa sahip. Ayrancı'da Uzak Doğu mutfağı arayanlar için adres burası. 

Çalışma Saatleri: 11.30 - 21.30 

Telefon Sipariş: 0 312 272 40 78 city wok telefonCity Wok Ayrancı Ankara Adres ve İletişim:
City Wok Ayrancı Ankara Yol Tarifi Al
city wok adres9- Urumçi Uygur

ankara uygur yemekleri


Güler yüzlü çalışanları, büyük ve lezzetli porsiyonları ile burayı çok seveceğinize eminiz. Makarna kavurmasını denemenizi tavsiye ediyoruz.

Çalışma Saatleri: 11.00 - 21.30 

Telefon Sipariş: 0 312 433 52 04  urumçi uygur telefon
Urumçi Uygur Kızılay Ankara Adres ve İletişim 
Urumçi Uygur Kızılay Ankara Yol Tarifi Al
urumçi uygur adres


10- Far East Wok

bahçeli sushi restoranı


Diğer Uzak Doğu restoranlarına nazaran daha uygun fiyatlı olan bu Çin restoranına da mutlaka şans vermelisiniz. Salaş ve tam bir fiyat performans mekanı. Bahçeli'de sushi yemek isteyenler veya Bahçeli Uzak Doğu restoranı arayanlar buraya uğramalılar. 

Çalışma Saatleri: 11.30 - 21.00 

Telefon Sipariş: 0 312 215 11 45 far east wok telefonFar East Wok Bahçeli Ankara Adres ve İletişim: Far East Wok Bahçeli Ankara Yol Tarifi Al
far east wok adres11- Chef Izakaya

ankara noodle nerede yenir


Bir Japon restoranı olan Chef Izakaya’da her Çarşamba, Cumartesi ve Pazar düzenlenen sınırsız açık büfe kampanyasını (220 tl) deneyebilirsiniz.

Çalışma Saatleri: 10.00 - 22.00 

Telefon Sipariş: 0 312 220 00 46 chef izakaya telefonChef Izakaya Çankaya Ankara Adres ve İletişim: 


Chef Izakaya Çankaya Ankara Yol Tarifi Al:
chef izakaya adresDaha yeni Daha eski